آخرین تلاش آلمانی‎ برای نجات دیزلی‌ها

۱۳ مرداد ۱۳۹۶ ایکس تی

به گزارش خبرنگار ایکس تی، طی یک نشست اضطراری که توسط دولت  آلمان برگزار شد، مدیر عامل شرکت‌های دایملر، فولکس واگن و ب ام و به همراه وزیر و دولت مردان آلمانی دیدن کردند تا آن‌ها را متقاعد کنند که خودروهای دیزلی بر خلاف تمامی اخبه همراهر منفی که اخیرا در رابطه به همراه آن‌ شنیده می‌شود، آینده بسیار خوبی خواهند داشت. این خودروسازان قصد دارند تا کاری کنند که در آینده خودروهای دیزلی آلایندگی بسیار کمتری داشته به همراهشند.

ماتیاس وایزمن، رییس انجمن خودروسازان آلمان، به همراه اشاره به ضرورت کاهش ۲۵ درصدی میانگین آلایندگی خودروهای دیزلی گفت: شرکت‌ها تمامی تلاش خود را برای بهبود بخشیدن کیفیت هوا انجام خواهند داد و خودروهای دیزلی در این بحث اهمیت بسیار زیادی دارند.

برای جلوگبری از ممنوعیت تردد ۱۵ میلیون خودرو دیزلی آلمانی در شهرها، آن‌ها ناگزیر به کاهش آلایندگی اکسید نیتروژن در این خودروها هستند که چیزی حدود ۵٫۹ میلیون دلار هزینه خواهد داشت.

دست و پنجه نرم کردن به همراه این بحران برای آلمانی‌ها اهمیت بسیار زیادی دارد به این دلیل که یک شغل از هر پنج شغل به گونه‌ای به این صنعت بستگی دارد و بر اساس آمار در سال گذشته حدود ۴۶ درصد خودروهای به فروش رفته در آلمان پیشرانه دیزلی داشتند.

کارستن برِزکی، اقتصاد دان آلمانی اینگونه بیان می‌کند: تاثیرات خودروسازی در آلمان بسیار چشمگیر هست و می‌توان گفت که فولکس واگن اهمیت بسیار ویژه‌ای برای صنعت آلمان دارد، از این رو به همراهید تدبیری برای کنار آمدن به همراه این بحران اندیشه شود.

پس از علنی شدن بحران آلایندگی، رابطه میان سیهستمداران و صنعتگران آلمان نیز زیر ذره بین هست و یکی از اساسی‌ترین سوال‌ها این هست که چرا وزیر حمل و نقل آلمان پس از گذشت دو سال، تازه به فکر حل کردن این بحران افتاده هست؟

بر اساس تحقیقات انجام شده، آلایندگی کربن دی اکسید سوخت دیزلی حدود یک پنجم از سوخت بنزینی کمتر هست.

مترجم ایکس تی: مازیار جعفریه

منبع: Automotive News

انتهای پیام/

دانلود آهنگ مسعود صادقلو ما به هم میایم