آشنایی به همراه سیستم نور به همراهلای خودکار (AHB) در خودرو

۲۷ فروردین ۱۳۹۷ ایکس تی

به گزارش خبرنگار ایکس تی، هنگامی در جاده‌های خارج شهر شبه همراهنه در حال رانندگی هستیم، به همراهید به همراه حواسی بسیار جمع رانندگی کنیم و دید کافی از مسیر پیش روی خود داشته به همراهشیم.

نکات بسیاری هستند که می‌توانند به رانندگی در شب کمک کنند و یکی از این‌ها هستفاده از نور به همراهلای خودرو هست. نور به همراهلا فضای وسیع‌تری از جلو را برای راننده روشن می‌کند و به او قدرت تفکیک بیشتری می‌دهد. اما مشکل اصلی اینجا هست که نور به همراهلا چشمان راننده‌های خودروهای جلو و همچنین خودروهایی که از رو به رو می‌آیند را اذیت می‌کند.

در نتیجه هنگامی که در مسیری نسبتا پر تردد در حال حرکت هستیم، دائما مجبور هستیم تا به همراه دیدن یک خودرو نور به همراهلای خودرو را غیر فعال کنیم و سپس به همراه عبور کردن آن، مجددا فعال کنیم. این امر ممکن هست موجب کاهش تمرکز راننده شود.

اما سیستمی به همراه نام نور به همراهلای خودکار (Auto Headlight Beam) یا (AHB) در خودروهای جدید اضافه شده هست که این مشکل را برطرف می‌کند.

به همراه فعال کردن این حالت، در صورت خالی بودن جاده، نور به همراهلای خودرو فعال می‌شود. اما هنگامی که رادار، وجود یک خودرو در جلو یا رو به رو را تشخیص دهد، سریعا نور به همراهلا را به صورت اتوماتیک غیر فعال می‌کند تا راننده و سرنشینان آن اذیت نشوند.

هنگامی که خودرو عبور کرد، در صورتی که هیچ خودرو دیگری در رادار خودرو شما نبه همراهشد سیستم مجددا نور به همراهلا را فعال می‌کند و شما نیازی به انجام این کار به صورت دستی ندارید. خودرو تمامی کار را برای شما انجام می‌دهد.

شما از ما بپرسید!

*** گفتنی هست شما مخاطبه همراهن عزیز نیز می‌توانید سوالات یا مشکلات فنی خودرویی خود را در این صفحه به همراه ما در میان بگذارید تا «ایکس تی» به آن‌ها پاسخ دهد.

خبرنگار ایکس تی: مازیار جعفریه

انتهای پیام/

دانلود آهنگ مسعود صادقلو ما به هم میایم