آنچه به همراهید دربه همراهره کارواش‌ها بدانیم + تعرفه‌ها

۲۶ آذر ۱۳۹۶ ایکس تی

به گزارش ایکس تی، علیرضا راسی اظهار کرد: برای دریافت خدمات در یک کارواش شست‌وشو، صفرشویی، جاروبرقی و همه بخش‌ها قیمت خاص خود را دارد که این قیمت مشخص هست و واحدهای مختلف ملزم به رعایت آن هستند.

وی گفت: البته به همراهید توجه داشت که در میان کارواش‌ها کیفیت آنها هم مهم هست. به عنوان مثال ممکن هست فردی ۱۰۰ میلیارد تومان هزینه کرده به همراهشد و یک مجموعه شامل کافی‌شاپ، پمپ‌ بنزین و کارواش و بخش‌های دیگر را راه‌اندازی کرده به همراهشد. آیا واقعا می‌توان انتظار داشت که این فرد هم به اندازه سایر واحدها به همراهبت ارائه خدمات شست‌وشو هزینه دریافت کند؟

کارواش‌های سیار مورد تایید نیست

این رییس اتحادیه دربه همراهره کارواش‌های سیار توضیح داد و اظهار کرد: خودرو کالایی سرمایه‌ای تلقی می‌شود، حال اگر افرادی که مایل به فعالیت در این زمینه هستند محلی ثابت برای خود در نظر گرفته و از طریق ما پروانه بگیرند، می‌توانیم خدمات آنها را تایید کنیم. اما در شرایطی که این اتفاق رخ ندهد هیچ یک از این خدمات مورد تایید اتحادیه نیست.

راسی همچنین افزود: به همراه توجه به بحران آب کشور به همراهید به وضعیت کارواش‌ها دقتی ویژه داشت و در مورد قیمت‌های آنها نیز معمولا هیات مدیره اتحادیه تمام این شرایط را لحاظ می‌کند تا رقمی منطقی برای این بخش تعیین شود.

وی به همراه تاکید بر این‌که در سال‌های گذشته کارواش‌ها یکی از مراکزی بودند که کمترین شکایات مردمی را به همراه داشته‌اند، بیان کرد: برهمین اساس اکنون بیشترین متقاضی دریافت پروانه و فعالیت در این بخش را شاهد هستیم و حتی تعداد افرادی که برای احداث کارواش اقدام می‌کنند نسبت به افرادی که برای دریافت پروانه تعمیرگاه مراجعه می‌کنند بیشتر هست.

۹۵ درصد کارواش‌های تهران سنتی هستند

رییس اتحادیه دارندگان تعمیرگاه و اتوسرویس همچنین اظهار کرد: در حال حاضر در شهر تهران بیش از ۱۰۰ کارواش مجاز وجود دارد که در میان آنها شاید پنج درصد نیمه اتوماتیک، برقی و تمام اتوماتیک به همراهشند، اما بیشتر کارواش‌های تهران به سبک سنتی در حال فعالیت هستند.

راسی یادآور شد: بیش از ۱۰۰ واحد برای ارائه‌ خدمات کارواش متقاضی دریافت پروانه کسب هستند.

پرداخت انعام اختیاری هست

وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود اظهار کرد: اگر مردم در دریافت این خدمات به همراه مشکلی مواجه شوند از طریق اعلام به اتحادیه، به همراهزرسان ما سریع موضوع را پیگیری می‌کنند.

راسی گفت: پرداخت انعام در کارواش‌ها مورد تایید اتحادیه نیست و این موضوع امری اختیاری هست که مشتری می‌تواند براساس میل و خوهست خود این رقم را پرداخت کند. اما در غیر این صورت دریافت اجبه همراهری انعام تخلف محسوب می شود و قابلیت پیگیری دارد.

جدول تعرفه‌های کارواش در شهر تهران بدین شرح هست:

دانلود آهنگ مسعود صادقلو ما به هم میایم