امن ترین شاسی بلند های جهان را بشناسید

۱۶ آذر ۱۳۹۶ ایکس تی

به گزارش خبرنگار ایکس تی، اداره امنیت ملی ترافیک بزرگراه ها و موسسه بیمه ایمنی بزرگراه ها، خودرو ها را بر اساس میزان آسیب دیدگی و عملکرد آن ها در تعدادی تصادف آزمایشی، رتبه بندی کرده اند. U.S. News و World Report از این امتیازات و آمار هستفاده می کنند تا بک امتیاز کلی به ایمنی خودروها اختصاص دهند. 

ضریب امینی، نقش اساسی و مهمی در نمره نهایی خودرو در ایالات متحده آمریکا به همراهزی می کند. بهترین خودروها، خودروهایی هستند که در همه زمینه ها( عملکرد، داخلی، ایمنی، قابلیت اطمینان و نظر منتقدان) امتیاز به همراهلایی کسب کنند. بر همین اساس در این مطلب ایمن ترین SUV های سایز متوسط را معرفی می کنیم: 

۱- ۲۰۱۷ TESLA MODEL X، امتیاز ۱۰ از ۱۰ 

تسلا مدل X 2017، یک SUV سایز متوسط لوکس هست که به همراه برد مفید زیاد، برای رانندگان آخرین تکنولوژی رانندگی خودران، مقدار زیادی فضا، راحتی و ایمنی به ارمغان می آورد. اداره امنیت ملی ترافیک بزرگراه ها NHTSA، امتیاز کامل تست های تصادفات آزمایشی را به این خودرو داده هست. مدل ایکس فاکتور های ایمنی هستاندارد را نظیر ترمز اضطراری، هشدار برخورد از کنار، هشدار خروج از خطوط جاده و فنآوری های پیشرفته کمک به راننده را دارهست. 

۲- ۲۰۱۷ VOLKSWAGEN TOUAREG، امتیاز ۱۰ از ۱۰ 

فولکس واگن توارگ، آخرین مدلی هست که پیش از به روز رسانی کامل آن به به همراهزار عرضه شده هست، اما این به آن معنا نیست که این مدل فاقد هستاندارد های ایمنی مهم هست. یک دوربین عقب، کنترل کروز انطبه همراهقی، هشدار برخورد از جلو و ترمز اتوماتیک و اخطار خروج از خطوط جاده از ویژگی های این خودرو هست. این خودرو نمره به همراهلایی از تست ها و تصادفات آزمایشی از سوی موسسه بیمه ایمنی بزرگ راه ها (IIHS ) دریافت کرده هست. 

۳- ۲۰۱۸ VOLKSWAGEN ATLAS، امتیاز ۱۰ از ۱۰ 

فولکس واگن اطلس ۲۰۱۸، یکی از برترین SUVهای سایز متوسطی هست که U.S.News ارزیابی کرده هست. این خودرو قابلیت های نظارت بر نقاط کور، هشدار برخورد از عقب، کنترل کروز انطبه همراهقی، هستارت از راه دور، کنترل برخورد از جلو به کمک ترمز اتوماتیک، کنترل نور به همراهلای اتوماتیک و اخطار خروج از خطوط جاده را دارهست. IIHS در همه تست ها به این خودرو نمره به همراهلای ایمنی را داده هست. 

۴- ۲۰۱۷ MAZDA CX-9، امتیاز ۱۰ از ۱۰

مزدا CX-9 خودرویی به همراه سه ردیف صندلی هست که ترکیب فوق العاده ای از راحتی، کیفیت و قابلیت هدایت را به کاربرانش ارائه می دهد. برخی از فناوری های پیشرفته ایمنی در این خودرو وجود دارد مانند شناسایی نقاط کور، هشدار برخورد از عقب، هشدار برخورد از جلو، ترمز اضطراری اتوماتیک و سنسور های پارک عقب. این خودرو امتیاز کامل IIHS را در تمام تست ها کسب کرده هست. 

۵- ۲۰۱۷ ACURA MDX، امتیاز ۹٫۷ از ۱۰ 

آکیورا برای سال ۲۰۱۷ در هر نسخه از MDX، ویژگی هستاندارد کمک راننده خودرانAcuraWatch را قرار داده هست. این SUV لوکس سواری عالی و مصرف سوختی اقتصادی دارد و نسخه هیبرید آن نیز موجود هست. سیستم انتقال نیرو چهار چرخ متحرک دائم هم در دسترس هست و قیمت آن رقابتی هست. این خودرو از IIHS و NHTSA به همراهلاترین امتبه همراهز را کسب کرده هست. 

۶- ۲۰۱۷ MERCEDES-BENZ GLE-CLASS، امتیاز ۹٫۷ از ۱۰ 

این خودرو یک SUV لوکس سایز متوسط خوب هست و گرچه ارزش مدل های دیگر در کلاس خود را ارائه نمی دهد، اما دارندگان آن از موتور قدرتمند و سیستم پیشرفته ایمنی از جمله دوربین عقب، هشدار برخورد از جلو و سیستم پیشگیری تصادف مرسدس-بنز و سیستم تشخیص خواب آلوددگی بهره مند شده اند.

۷- ۲۰۱۷ LINCOLN MKX، امتیاز ۹٫۷ از ۱۰ 

این خودرو یک SUV لوکس سایز متوسط هست که دارای یک موتور قدرتمند اختیاری V6 هست و به همراه قیمت رقابتی، امتیاز ایمنی به همراهلایی دارد. این SUV به همراه دو ردیف صندلی، یکی از ایمن ترین خودرو ها از نظر IIHS هست که هر ۵ امتیاز NHTSA را نیز کسب کرده هست. 

۸- ۲۰۱۸ KIA SORENTO، امتیاز ۹٫۷ از ۱۰ 

برای مدل ۲۰۱۷، کیا به تکنولوژی های ایمنی سورنتو، فناوری های دیگری نظیر چراغ های تطبیقی و ترمز های اضطراری را افزوده هست. مدل ۲۰۱۸ آن هم به عنوان یکی از امن ترین خودروها از سوی IIHS انتخاب شده و هر ۵ امتیاز NHTSA را نیز دریافت کرده هست. 

۹- ۲۰۱۷ HYUNDAI SANTA FE، امتیاز ۹٫۷ از ۱۰ 

هیوندای سانتافه ۲۰۱۷ SUV ساز متوسطی هست که عملکردی منسجم، سیستم ایمنی و ویژگی های داخلی راحتی را ارائه می دهد. امداد الکترونیکی ایمنی و سیستم کمک راننده به مدل ۲۰۱۷ افزوده شده هست. این خودرو به عنوان یکی از امن ترین خودروها از سوی IIHS انتخاب شده و هر ۵ امتیاز NHTSA را نیز دریافت کرده هست.

۱۰- ۲۰۱۷ BUICK ENCLAVE، امتیاز ۹٫۷ از ۱۰ 

این SUV سایز متوسط، سه ردیف صندلی و فضای به همراهربری زیادی دارد. شناسایی نقاط کور، هشدار برخورد از عقب، هشدار خروج از خطوط جاده و هشدار برخورد از جلو از ویژگی های ایمنی آن هستند. 

۱۱- ۲۰۱۷ CHEVROLET TRAVERSE، امتیاز ۹٫۷ از ۱۰ 

امتیاز ایمنی این SUV سایز متوسط در U.S.News از زمینه های دیگر به همراهلا تر هست و علاوه بر اینکه ۵ امتیاز NHTSA را دریافت کرده، در تست تصادف IIHS هم نمره خوبی به دست آورده هست. 

۱۲- ۲۰۱۷ GMC ACADIA، امتیاز ۹٫۷ از ۱۰ 

GMC آکیادا برای سال ۲۰۱۷ مجددا طراحی شده و کار های زیادی بر آن انجام گرفته هست. داخل این SUV سایز متوسط راحت و به همراه برخی وِیژگی هایی مثل فرمان پاسخگو، سیستم انتقال نیرو چهار چرخ متحرک دائم و سیستم های پیشرفته ایمنی مجهز شده هست. این خودرو در تست تصادف IIHS عملکرد بسیار خوبی داشته و همه امتیازات NHTSA را کسب کرده هست. 

ترجمه : گلنوش محب علی 

منبع : MSN

انتهای پیام/

دانلود آهنگ مسعود صادقلو ما به هم میایم