ایمن ترین خودرو سال ۲۰۱۷ مشخص شد +تصاویر

۲۳ دی ۱۳۹۶ ایکس تی

به گزارش خبرنگار ایکس تی، سال گذشته موسسه ایمنی euro ENCAP نزدیک به ۷۰ مدل را مورد آزمایشه ای متعدد قرارداد تا یکی از شلوغ ترین سال های خود را تجربه کند. در همین حال تنها نسل دوم ولوو XC60 بود که توانست از تمام آزمایش ها به همراه قدرت و عملکرد عالی خارج شود و  در نهایت ایمن ترین خودرو لقب گرفت.

این خودرو توانست در آزمایش های این موسسه نمره ۹۸ درصد را بدست آورد و در همین حال نمره ۹۵ درصد را در مورد سیستم های کمکی و امنیتی بدست آورد. در همین مورد معاون بخش امنیت خودرو ولوو اعلام کرد که تا سال ۲۰۲۰ به جایگاهی خواهیم رسید که هیچ فردی در تصادفات در داخل خودروی ولوو کشته یا زخمی نشود.

ولوو تنها خودروسازی در دنیا هست که توانسته ازموسسه یورو انکپ نمره های مثبتی در زمینه سیستم ترمز اتوماتیک بگیرد. در این آزمایش خودروهای XC60،  S90 و V90 مورد بررسی قرار گرفتند که تمام آن ها به همراه بهترین نمره وارد و سربلند از آن خارج شدند.

در لیستی که از سوی این موسسه اعلام شده هست می توان نام های دیگری مانند فولکس واگن پولو، تی راک و آرتئون را مشاهده کرد. همچنین دو سوبه همراهرو امپرزا و XV نیز حضور دارند. اما همه این موارد یه خودروهای ۵ ستاره ختم نمی شود چرا که سال ۲۰۱۷ زمانی برای پیدا شدن اولین خودرو بدون ستاره نیز بود. فیات پونتو که در سال ۲۰۰۵ توانسته بود ۵ ستاره ایمنی بدست بیاورد در تست های جدید به بدترین شکل ممکن رد شد و هیچ ستاره ای بدست نیاورد.

مترجم ایکس تی: محمد امین زمانی

منبع : motor1.com

انتهای پیام/

دانلود آهنگ مسعود صادقلو ما به هم میایم