به همراه بهترین طراحی های خودرو سال ۲۰۱۷ آشنا شوید

۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ ایکس تی

در عصری که نرم‌افزارهای کامپیوتری توانسته‌اند جای خود را به‌خوبی در میان طراحان اتومبیل به همراهزکرده و فرمان طراحی خودرو را به دست بگیرند، شاید دیگر مشاهده چندین طرح جالب و آینده‌نگر چیز زیاد شگفت‌آوری نبه همراهشد. طرح‌هایی که نه‌تنها هرکسی را سر ذوق آورده به همراه احساسات آدم به همراهزی می‌کند بلکه دید وسیعی از خودروهایی که قرار هست در آینده جای این ماشین‌های امروزی را بگیرند به ما می‌دهند.

امروزه طراحان زیادی سعی در جابجا کردن مرزهای طراحی خودرو و هل دادن آن به سمتی که شاید کوچک‌ترین شبه همراههتی به همراه طراحی‌های حال حاضر دنیا نداشته به همراهشد می‌کنند تا بتوانند محصول ذهنیت خلاق خود را روی جاده‌های خیابه همراهن و زیر پای مردم مشاهده کنند. دقیقاً به همین خاطر هست که این طراحی‌ها به زیبه همراهترین حالت ممکن از شرکت‌های بوگاتی و فراری گرفته تا حتی شرکت هواپیما ساز بوئینگ درآمده‌اند.

نکات مشترکی نیز در تمامی این طرح‌ها وجود داشته و آن این هست که این طرح‌های رنگارنگ قصد تغییر ذهنیت مردم از خودرو رادارند. برای مثال آینده‌ای که دیگر خودروها بدون نیاز به راننده و تنها به همراه هستفاده از هوش خود قادر به رانندگی هستند، خودروهایی که می‌توانند به همراهقدرت هوش مصنوعی به همراه یکدیگر ارتبه همراهط برقرار کرده و از همه مهم‌تر طراحی بی‌نظیر و متفاوت آینده صنعت خودرو نسبت به خودروهای امروزی که زبه همراهن طراحی جدیدی را به مردم معرفی می‌کنند.

به همراه ایکس تی به همراهشید تا برترین طرح‌هایی که در سال ۲۰۱۷ معرفی شدند به شما عزیزان معرفی نماییم:

عجیب و گیج‌کننده;بوگاتی تایپ ۵۷SC Atlantic که اواخر دهه ۳۰ میلادی طراحی شد را به‌عنوان یکی از زیبه همراهترین خودروهای طراحی‌شده تاریخ قلمداد می‌کنند. شکل خاص و قطره مانند آن، گلگیرهای عقب و جلویی شیب‌دار و بسیار زیبه همراه و خلاصه طراحی منحصربه‌فرد هم در زمان خود وهم در حال حاضر یادگاری هست که برای بوگاتی آتلانتیک مدرن به ارث گذاشته‌شده هست.

خودروهای فرمول ۱ که همیشه به همراهقدرت و البته صدای بلندشان طرفداران زیادی را در سراسر دنیا داشته‌اند نیز نماینده‌ای از طرف رنوی فرانسه در این لیست ما دارند. البته طرح مفهومی RS 2027 Vision رنو به همراه طراحی فوق‌العاده خود به همراه خودروهای امروزی فرمول ۱ فرق داشته و قدرت زبه همراهن طراحی این شرکت را به رخ همه رقیبه همراهن می‌کشاند.

طراح این طرح ایوان ونکوو شاید به همراه این طرح تهاجمی به همراه زاویه‌ها و لبه‌های تیز که بی‌شبه همراههت به ماشین‌های لامبورگینی و پاگانی نشده، قصد تغییر ذهن مردم از خودروهای فراری را دارد. شرکتی که در طول ۶۰ سال در کنار شرکت طراحی پینین فارینا توانسته زیبه همراهترین خودروهای تاریخ صنعت خودروسازی را به جهانیان معرفی کند.

به همراه تمامی شاخصه‌های تهاجمی بودن طرح Disco Volante آلفا رومئو، به همراهید گفت که طراح آن یعنی الکس ایمنادز رنگ و بوی زنانه پسند نیز به این طرح زیبه همراهی خود بخشیده هست. رنگ و طراحی هماهنگی که به همراهعث ایجاد یک حس جریان روی سطح این خودرو در کنار هواکش‌های بزرگ جلویی و البته چراغ‌های کشیده و به همراهریک آن شده هست.

بوئینگ ۷۷۷ (برخلاف اسم معروفش، به‌جای یک هواپیما شاهد یک خودروی جذاب هستیم) نه برای هیچ مسابقه و نه حتی برای رفت آمد های درون‌شهری بلکه به‌عنوان یک خودروی به همراهربر برای مسافران بیزینس کلاس طراحی‌شده تا بتواند در مسیرهای مختلف و به همراه سیستم خودران خود کمک‌حال مسافران به همراهشد.

ماترشکا وسیله‌ی نقلیه‌ی خودرانی هست که تنها برای هستفاده تجاری و نه هیچ هدف دیگری طراحی‌شده هست. این خودرو به همراه ارائه انواع خدمات حمل‌ونقل شامل ۱۲-۸ اتوبوس مسافربری، پلتفرم حمل به همراهر، وسایل نقلیه تخصصی و بسیاری دیگر از خدمات تجاری هست.

 

SYMBIOZ نام طرحی هست که تابه‌حال دیده نشده هست. طرحی که ایده ترکیب سیستم حمل‌ونقل به همراه خانه و فضاهای زندگی در آینده را در به همراهلاترین قسمت هدف خود قرار داده هست.

 

طرح مفهومی برقی و البته شهری شرکت هوندا ژاپن به همراه ظاهر مکعب مانند و چراغ‌های دایره‌ای خود یک حالت احساسی را به انسان منتقل می‌کند. طرحی که به همراه طراحی خارجی بدون انحنا و زاویه خود بی‌شبه همراههت به اولین خودروهای تولیدشده توسط این شرکت ژاپنی نیست.

طرح تسلا مدل SD نیز که از طرح‌های جذاب سال ۲۰۱۷ هست، در قسمت جلوپنجره عجیب جلویی چیزی شبیه یک سبیل برعکس که به چراغ‌های جلو متصل شده هست را به ذهن تبه همراهدر می‌کند. قسمت جلویی که به این خودرو جذابیت خاصی بخشیده و ترکیب آن به همراه عناصر دیگر طراحی روی خودرو به همراهعث ایجاد یک طرح بدیع شده هست.

این طرح آشنا و زیبه همراه هم یک لامبورگینی شاسی‌بلند به همراه چهار صندلی بوده و خودرویی هست که شرکت سازنده نام آن را اولین ابر خودروی شاسی‌بلند جهان (SSUV) گذاشته هست.

شاید به همراهور ساخت یک خودروی برقی و حذف صدای لذت‌بخش ابر خودروهای اسپورت این شرکت ایتالیایی کمی مشکل به همراهشد، اما لامبورگینی به همراه معرفی یک طرح هایپردینامیک بدون صدا برقی و البته به معنای واقعی کلمه زیبه همراه و چشم‌نواز که به لطف طراح خوش‌ذوقش یعنی ترزو میلنیو ایجادشده هست، شاید می‌خواهد حرکت خود به سمت خودروهای برقی را کلید بزند.

طرحی که ۵۰ درصد ممکن،۵۰ درصد غیرممکن و البته ۱۰۰ درصد بی‌نظیر هست. این طرح آدم را یاد خودروهای آخرالزمانی موجود در فیلم‌های هالیوودی انداخته که شاید در صورت آن اتفاق‌های نشان داده‌شده در آن فیلم‌ها به کار بیاید.

اگر تابه‌حال یک خودروی مسابقه‌ای فرمول E یا همان برقی را ندیده‌اید بهتر هست نگاهی به این طرح که از Spark Racing Technologies(شرکتی که توسط FIA، برای ساخت دومین نسل خودروهای فرمول E انتخاب‌شده هست) بوده بیندازید.

طبق گفته‌های مدیر بخش طراحی رولزرویس، خودروی فانتوم این شرکت نیاز به کمی انرژی بیشتر در بخش طراحی خارجی داشته هست. خودرویی که به همراه جلوپنجره بزرگ و رسمی به همراه خط‌های کروم کشیده شده از قسمت پایینی آن و ادامه‌دار شدنشان تا قسمت کناری کاپوت چهره زیبه همراهیی را به این خودروی رسمی بریتانیایی بخشیده هست.

 

ازآنجایی‌که خودروی Surus یک خودروی خودران هست پس‌نیازی هم به راننده و درنتیجه آن، کابین ندارد. پس به همراه مساحت زیاد ایجادشده روی آن می‌تواند کارهایی از حمل به همراهر گرفته تا اقدامات تجاری را برای صاحبه همراهن خود به انجام برساند.

 

این خودروی مفهومی که توسط آرتور بی.نستوس طراحی‌شده هست، خودروی کلاسیک بوگاتی تایپ ۵۷T را به‌وسیله غول خودرویی آلمان احیا می‌کند. طرحی که ترکیبی از کارهای اصلی جین بوگاتی به همراه زیبه همراهیی‌شناسی مدرن این شرکت بوده که هرکسی بلافاصله آن را تشخیص داده و عاشق آن می‌شود.

 

دانلود آهنگ مسعود صادقلو ما به هم میایم