تصاویر جاسوسی از نسل ۲۰۱۹ لکسوس ES

۱۲ مرداد ۱۳۹۶ ایکس تی

لکسوس ES از سیر تکاملی خودروهای جدید به همراهزمانده هست! این سدان بین مدلهای GS و LS کمپانی لکسوس قرار دارد و از سال ۱۹۸۹ تاکنون؛ شانزده نسل از آن به به همراهزار عرضه شده هست. آخرین نسل لکسوس ES در سال ۲۰۱۵ عرضه شده و اکنون کمپانی لکسوس می‌خواهد که در نسل ۲۰۱۹ آن همه چیز را تغییر دهد. تصاویر جاسوسی منتشر شده به ما می‌گویند که این خودرو رقیبی سرسخت برای رقبه همراهی جهانی خود خواهد بود.

تصاویری که می‌بینید دومین سری از تصاویر جاسوسی منتشر شده از لکسوس ES بوده و ما هنوز نمی‌توانیم جزئیات طراحی بدنه و محیط داخلی آن را مشاهده کنیم؛ که همین موضوع یعنی تغییر و تحولی اساسی در شکل و ساختار اصلی لکسوس ES به وجود آمده هست. به طور رسمی قرار هست که مدل ES جانشینی برای GS به همراهشد و به همین منظور بدنه آن نسبت به مدل‌های گذشته اسپرت‌تر شده؛ اما این تغییر در برابر رقبه همراهیی همچون مرسدس‌بنز E-Class و آئودی A6 بسیار ناچیز و ضعیف هست.

لکسوس برای ساخت ES از معماری جدید و جهانی کمپانی تویوتا به نام TNGA یا همان پلتفرم مدل Prius هستفاده کرده هست؛ اما این مدل احتمالا از یک پیشرانه هیبریدی V6 هستفاده خواهد کرد. نسخه فعلی لکسوس ES از یک پیشرانه ۳٫۵ لیتری V6 به همراه قدرت ۲۶۸ اسب‌بخار و گشتاوری ۳۳۶ نیوتن‌متری هستفاده می‌کند. لکسوس ES در مدل هستاندارد تک دیفرانسیل هست؛ اما به احتمال قوی نسخه ۲۰۱۹ آن در حالت هستاندارد دو دیفرانسل خواهد بود.

هیچکس از زمان دقیق رونمایی این خودرو اطلاعی ندارد؛ اما براساس برخی گزارش‌ها احتمالا برای نخستین به همراهر در نمایشگاه سال آینده نیویورک از لکسوس ES جدید رونمایی خواهد شد.

دانلود آهنگ مسعود صادقلو ما به هم میایم