تولید خودروی افسانه‌ای فولکس واگن بیتل متوقف می‌شود

۲۲ اسفند ۱۳۹۶ ایکس تی

در صنعت خودروسازی محصولات زیادی وجود دارند که برای چندین سال به همراه یک نام تولید می‌شوند ولی در گذر سال‌ها طراحی آن‌ها تغییر می‌کند. شاید بتوان گفت که یکی از به همراهرزترین محصولات در این بخش فورد موستانگ هست.

شرکت فورد برای چندین سال این محصول را تولید و روانه به همراهزار کرده هست ولی طراحی نمونه‌های جدید آن تفاوت فاحشی به همراه نسخه اولیه دارد. این تفاوت طراحی به گونه‌ای بوده که شاید فردی که نسخه‌های اولیه این دستگاه را در یاد دارد، نتواند به همراه مشاهده آخرین نسخه فورد موستانگ، آن را تشخیص دهد.

برخی محصولات دیگر وجود دارند که در چندین سال تولید شده‌اند و به همراه وجود تغییر در طراحی همچنان می‌توان به همراه مشاهده آخرین نسخه آن‌ها به نامشان پی برد. فولکس واگن بیتل یکی از این محصولات بوده که اگرچه طراحی آن نسبت به نسل‌های اولیه خود تغییر کرده هست ولی همچنان اصالت خود را حفظ کرده و می‌توان در نگاه اول بیتل بودن آن را تشخیص داد.

فولکس واگن بیتل دارای طرفداران زیادی هست و این شرکت در سال‌های اخیر برای توجه به این دسته از خریداران به تولید این محصول مشغول بوده هست. متاسفانه شرکت آلمانی فولکس واگن اعلام کرده که دیگر قصد ندارد نسل آینده این محصول افسانه‌ای را توسعه دهد و تولید آن در آینده متوقف خواهد شد.

این موضوع توسط مدیر بخش تحقیق و توسعه این کمپانی، Frank Welsch، اعلام شده هست. او در این رابطه گفته هست:

ما می‌توانیم برای دو یا نسل این خودرو را توسعه دهیم و آن را تبدیل به خاطره‌ای ماندگار کنیم ولی تولید پنج نسل جدید از این خودرو برای ما امکان‌پذیر نیست. در حقیقت نمی‌توان یک خودرو را برای پنج نسل به همراه طراحی مشابه ولی جدید تولید کرد.

به همراه توجه به این گفته تقریبه همراه می‌توان به همراه اطمینان اعلام کرد که مشتریان نبه همراهید منتظر عرضه نسخه الکتریکی فولکس واگن بیتل به به همراهزار به همراهشند. این شرکت قصد دارد محصولاتی مانند I.D. Buzz را توسعه دهد. Welsch اعلام کرد:

توسط پلتفرم MEB که توسط گروه فولکس واگن برای خودروهای برقی توسعه یافته هست می‌توان یک اتوبوس را طراحی کرد که یک وسیله نقلیه به همراه طراحی شبیه به خودرو به همراهشد. چنین کاری به همراه قرار دادن موتور در بخش جلویی امکان‌پذیر نیست. طرحی که شما در این کانسپت می‌بینید واقعی هست.

دانلود آهنگ مسعود صادقلو ما به هم میایم