حواشی نمایشگاه خودرو تهران قبل از آغاز فعالیت +تصاویر!

۲۱ مهر ۱۳۹۶ ایکس تی

 

همه ساله در سرتاسر نقاط جهان پیرامون حوزه خودرو و صنایع وابسته آن، نمایشگاه‌هایی به صورت دائمی یا موقت برگزارشده و این امر به همراهعث می‌شود تا علاقمندان و کارشناسان بسیار زیادی در حوزه اتومبیل برای مشاهده دستاوردها و محصولات جدید تولیدکنندگان مطرح، راهی این‌گونه رویدادها شوند. حال اگر بخواهیم درسطح بین‌المللی این گونه رویداد ها را براساس مهم و تاثیرگذار بودن طبقه بندی کنیم، می‌به همراهیست به ترتیب به نمایشگاه‌هایی همچون فرانکفورت، ژنو، پاریس، نیویورک، لندن، لس‌آنجلس، توکیو و چندین دیگر از آن‌ها اشاره کنیم.

لازم به ذکرهست در حوزه خودرو وصنایع وابسته آن درحال حاضر نمایشگاه خودرو فرانکفورت مهم ترین و مشهورترین رویداد در این عرصه بشمار می‌رود، در ایران نیز همانند سایر نقاط جهان همه ساله در چندین ‌شهر مهم ازجمله تهران، اصفهان، مشهد، شیراز و تبریز نمایشگاه‌هایی پیرامون خودرو برگزار می‌شود که به همراه هستقبه همراهل خوبی نیز ازطرف علاقمندان به این عرصه روبه رو شده هست. در خصوص این موضوع بدلیل نزدیک‌شدن به نمایشگاه بین‌المللی تهران و حواشی آن، قصد داریم تا به همراه نگاهی نزدیک‌تر به شرایط حضور در این رویداد اعم از قیمت هرجایگاه، شرایط حضور، پیش‌بینی ورود شرکت ها به همراه محصولات جدید خود و سایر موارد، اخبه همراهری از حواشی و زمان برگزاری این نمایشگاه را به همراه شما بررسی کنیم.

دوازدهمین دوره نمایشگاه بین‌المللی خودرو و صنایع وابسته در تهران

این رویداد مهم امسال طبق برنامه ریزیی جدید و تغییراتی در چند بخش‌کوچک انجام می‌شود، دوازدهمین دوره نمایشگاه خودرو تهران و صنایع وابسته آن مورخ ۲۲ الی۲۵ آبه همراهن ماه ۹۶ برگزار به همراه حضور بیش از صد شرکت در تمامی بخش‌ها اعم از قطعات، خودرو و ماشین الات معدن برگزار خواهد شد.

نحوه ثبت نام به صورت آنلاین

شاید سوالی‌که بیشتر پیرامون این نمایشگاه توجه همگان را به خود جلب می‌کند، نحوه ثبت نام و حضور برند ها در این رویداد هست. درجواب این سوال این‌گونه به همراهید گفت، اگر بطور مثال بخواهیم به عنوان یک شرکت ارائه دهنده قطعات خودرو دراین نمایشگاه حضور پیداکنیم، درگام اول می‌به همراهیست وارد سایت اصلی برگزارکننده این رویداد به نشانی زیر شده وثبت نام اولیه را انجام دهیم

https://www.idro-autoparts.com/

درگام دوم پس از دریافت تایید عضویت، نام کاربری و رمزعبور توسط ایمیل ثبت نام کامل‌شده و وارد بخش پایانی‌شامل پرداخت هزینه، رزرو غرفه مورد نظر و ارسال مدارک مورد نظر خواهیم شد. از انواع بخش‌ها دراین نمایشگاه نیز می‌توان به قطعات و انواع خودرو، ماشین آلات و تجهیزات قطعه‌سازی، تحقیقات و طراحی مهندسی، مواد اولیه و تجهیزات جانبی‌خودرو، به همراهزرگانی و خدمات پس از فروش، لوازم تزئیناتی خودرو، تعمیر و نگهداری خودرو، محصولات پاک کننده خودرو و نشریات تخصصی صنعت خودرو اشاره کرد.

 

پیش بینی حضور شرکت‌ها به همراه محصولات جدید دراین رویداد

به اعتقاد کارشناسان این حوزه، درنمایشگاه خودرو تهران درسال جاری می‌توان شاهد حضور شرکت‌هایی جدید و در بعضی از موارد به صورت مستقل خواهیم‌بود. این بدان معنهست که برای اولین به همراهر طی سالیان اخیر در یک رویداد خودرویی در سطح‌کشور، این امر به وقوع پیوسته و پیشرفتی روبه جلو را پس از مدت‌ها‌ می‌توان نظاره‌گر بود. از اخبه همراهر مهمی‌که پیرامون این موضوع در رسانه‌ها نیز انتشار یافته هست، حضور سه برند چینی به همراهیک، هایما و چانگان بدون دخالت خاصی از طرف هم‌پیمانان ایرانی‌خود بوده و این شرکت‌ها قصد دارند تا به صورت مستقل طبق هستاندارد جهانی‌، غرفه مورد نظر خود را آماده و برای حضور علاقمندان و به همراهزدیدکنندگان دراین نمایشگاه‌ آماده سازند.

برخی شنیده‌ها نیز حاکی از آن هست که احتمال حضور تولیدکنندگان آسیایی و اروپایی نیز از جمله رنو نیسان و پژو سیتروئن به صورت مستقل دراین رویداد بسیاربه همراهلا خواهدبود. از دیگر حواشی این نمایشگاه می‌به همراهیست به حضور پرقدرت گروه خودروسازی سایپا طبق گفته مدیران این شرکت اشاره‌کرد، حضور این خودروساز دراین رویداد طبق پیش‌بینی‌ها به همراه محصولاتی همچون کوییک، ساینا اتوماتیک، سراتو مونتاژ، آریو و سایرخودروها همراه خواهد بود. لازم به ذکرهست شرکت پارس خودرو و زامیاد نیز در غرفه سایپا داشته و احتمال آن می‌رود، آن‌ها محصولات جدیدی را امسال در این نمایشگاه رونمایی کرده و به به همراهزار خودرویی کشور معرفی کنند. از دیگر نکات جالب پیرامون گروه خودرروسازی سایپا می‌توان به احتمال حضور چهار محصول از سیتروئن اشاره‌کرد.

از دیگر شرکت ها که احتمال معرفی محصولات جدید نیز ازآن‌ها بسیار به همراهلا هست، می‌به همراهیست به گروه صنعتی رامک خودرو اشاره کرد که عرضه‌کننده محصولات سانگ‌یانگ به صورت رسمی در ایران به شمار می‌آید، این شرکت به احتمال بسیار زیاد سانگ‌یانگ کوراندو فیس لیفت را در این نمایشگاه به نمایش خواهد گذاشت و حضور خود را در رده رقابتی به همراه دیگر خودروها در به همراهزه پیشرانه دولیتری آغاز خواهد کرد.  همچنین اخبه همراهری حاکی از رکستون ۲۰۱۷ جدید نیز برای رونمایی از رامک خودرو به گوش می‌رسد، این محصول به عنوان رقیب مستقیم خودروهایی رنوکولئوس، هیوندای سانتافه، کیا سورنتو، نیسان ایکس‌تریل و میتسوبیشی اوتلندر وارد به همراهزار ایران خواهد شد. حال ازاین خودرو در نمایشگاه تهران رونمایی شود، انتظار می‌رود پیش فروش آن توسط رامک خودرو آغاز شده و قیمتی مابین ۲۰۰ الی ۲۵۰ میلیون تومان را به خود اختصاص دهد.

اما از دیگر اخبه همراهر جالب این رویداد مهم که حواشی زیادی را نیز به دنبه همراهل خود خواهد داشت، می‌به همراهیست به حضور فولکس‌واگن پس از مدت‌ها در ایران اشاره کرد. پیرامون این موضوع این شرکت قرار هست به همراه همکاری شریک ایرانی خود یعنی ماموت خودرو در این نمایشگاه حضوری پررنگ را ایفا کند و از محصولات خود برای به همراهزار کشور نیز رونمایی به عمل آورد. حال به همراه توجه به این خبر، پیش‌بینی‌ها ازاین موضوع حکایت می‌کنند که غرفه فولکس‌واگن درکنار ماموت دیزل که عرضه‌کننده محصولات تجاری اسکانیا سوئد هست، خواهد بود و یکی از بزرگ‌ترین غرفه‌ها را امسال به خود اختصاص خواهد داد. از نکات جالبی‌که پیرامون فولکس‌واگن می‌توان به آن اشاره‌کرد، این شرکت درسطح بین‌المللی به همراه لقب امپراطوری خودروسازی جهان معروف بوده و شامل ده برند خودرو در زیر مجموعه خود هست و در مورد ماشین آلات سنگین و تجاری به همراه برند اسکانیا در ایران از مدت‌ها قبل‌حضوری فعال دارد و به همراه توجه به سابقه خوب شرکت ماموت در بحث فروش محصولات اسکانیا در ایران، این امر واضح هست که اقبه همراهل و اعتماد عمومی مشتریان برای خرید تولیدات این شرکت بسیار به همراهلا بوده و در صورت حضوری موفق و خدمات پس از فروش مناسب، می‌توان جایگاه مناسبی را برای این برند آلمانی در ایران متصور شد. از محصولاتی‌که احتمال دارد فولکس‌واگن دراین نمایشگاه به علاقمندان معرفی‌کند می‌به همراهیست به دو خودرو پاسات و تیگوان در‌گام اولیه اشاره‌کرد.

دانلود آهنگ مسعود صادقلو ما به هم میایم