خداحافظی به همراه لذت رانندگی تا ۲۰ سال دیگر

۲۳ آبان ۱۳۹۶ ایکس تی

به گزارش خبرنگار ایکس تی، خودروسازان هنوز برای معرفی خودروهای خودران آمادگی ندارند اما این بدین معنا نیست که آن ها توانایی ساخت چنین محصولاتی را نداشته به همراهشند. در آینده ای نه چندان دور هوش های مصنوعی و خودروهای خودران تمام خیابه همراهن ها را پر می کنند و دیگر نیازی به حضور انسان برای حرکت خودرو نخواهد بود.

به همراهب لوتز، معاون ارشد سابق جنرال موتورز و یکی از کارشناسان خبره این حوزه اعتقاد دارد که لذت رانندگی که سالیان سال هست همراه به همراه انسان ها بوده تا ۲۰ سال آینده از بین خواهد رفت و «رانندگی کردن» تنها به فعلی ساده تبدیل می شود که در ادبیات جا دارد و نه در دنیای واقعی. به همراه آغاز حکومت خودروهای خودران در خیابه همراهن ها، قانون گذاران نیز مجبور هستند رانندگی انسان ها را برای کاهش خطرات ممنوع اعلام کنند.

لوتز نزدیک به ۴۷ سال در صنعت خودروسازی بوده و در شرکت های مختلف مانند ب ام و، کرایسلر و فورد کار کرده و تا سال ۲۰۱۰ نیز معاون مدیرعامل جنرال موتورز بود. او می گوید که تغییرات بزرگی در مقابل دنیای خودروها وجود دارد و نه تنها مردم را تحت تاثیر قرار می دهد بلکه خودروسازی های سنتی را نیز دچار تحولات گسترده خواهد کرد.

وی می گوید، در آینده هیچ خودرویی گزینه ای به نام رانندگی نخواهد داشت. شما خودرو را فراخوان می کنید، سوار می شوید و به همراه سرعتی که چند برابر سرعت امروزی هست به مقصد خواهید رسید. در پایان مسیر به همراه وارد کردن کارت اعتبه همراهری مبلغ مسافرت را پرداخت می کنید و به ادامه فعالیت خود می پردازید.

وی اعتقاد دارد نزدیک به ۵ سال طول میکشد تا مردم دست از خودروهای خود کشیده و خیابه همراهن ها خالی از هر خودرویی شود. این دوره به دوره تغییر یا گذار معروف خواهد شد. اگر کسی بخواهد خودروی خود را نگه دارد به همراهید آن را انبه همراهر کند و راهی برای هستفاده از آن نخواهد داشت.

به همراهب لوتز همچنین این تغییرات گسترده صنعت خودروسازی را پایان شرکت های مختلفی مانند ب ام و، مرسدس بنز، آئودی و … می داند چرا که در آینده دیگر عملکرد خودروها مورد بیان نیست و هیچ خودرویی از دیگری سبقت نمی گیرد و ترافیکی نخواهد بود. همچنین او می گوید خودروها دیگر نشان خودروساز را حمل نمی کنند بلکه اپراتورهای مختلف بر روی خودروها قرار خواهد گرفت. در آینده خودروی شخصی معنایی ندارد و همه از خودروهای خودران عمومی هستفاده می کنند.

البته لوتز اولین کسی نیست که در مورد آینده خودروسازی پیش بینی می کند و رانندگی را امری فراموش شده در سال های آینده می داند بلکه «الون ماسک» مدیرعامل خودروسازی تسلا نیز چند سال پیش در یک حرفرانی اعلام کرد که در آینده رانندگی امری فراموش شده خواهد بود چرا که بیش از حد خطرناک هست.

مترجم ایکس تی: محمد امین زمانی

منبع : motorauthority.com

انتهای پیام/

دانلود آهنگ مسعود صادقلو ما به هم میایم