سوختن ۱۵۰ خودرو کلاسیک و خاص در آتش!

۲۲ مرداد ۱۳۹۶ ایکس تی

اگر  ۱۵۰ ماشین کلاسیک داشتید و همه در یک لحظه طعمه آتش می‌شدند و نه تنها شما بلکه آتش نشانان کار کشته نیز کاری از دستشان بر نمی‌آمد چه می‌کردید؟ پس برای نزدیک‌تر کردن تصورات خود به این موضوع، خبر زیر را دنبه همراهل کنید.


بیش از ۱۵۰ اتومبیل کلاسیک و خاص پس از یک آتش‌سوزی فوق‌العاده عظیم در شهر هستانتون واقع در ایالت ایلینوی از بین رفتند!

در غروب روز سه‌ شنبه به همراه آتش نشانان منطقه تماس گرفته شده و آن‌ها را در مورد آتش سوزی در بخش ماشین‌های کلاسیک شهر آگاه کردند؛ اما درست در زمانی که به منطقه مورد نظر رسیدند انبه همراهر و نمایشگاه این بخش در آتش می‌سوخت.

به گفته آقای ریک هاس، مدیر بخش حفاظت آتش ناحیه، بین ۹۰ الی ۱۰۰ آتش نشان از ۱۳ دپارتمان مختلف به منطقه اعزام شدند اما تمام تلاش‌های این افراد به دلیل دور بودن شیر آتش نشانی از محل بی‌نتیجه ماند. نزدیک ترین شیر آتش‌نشانی حدود ۱٫۵ کیلومتر دور تر از این نمایشگاه قرار داشت و ماموران آتش‌نشانی مجبور بودند ۱۵ تا ۲۰ تانکر آب را بین شعله‌های آتش و شیر آتش‌نشانی جابجا کنند.

آقای هاس در ادامه توضیح داد: هنگامی که در نهایت منبع آب را از دست دادیم به تلاش‌های خودمان جهت اطفای حریق ادامه دادیم اما در نهایت آتش به کل ساختمان سرایت کرد. این در حالی هست که وقتی به آنجا رسیدیم بسیاری از ساختمان اسیر آتش شده بود.

چیزی که ذهن بسیاری از افراد از جمله خودم را مشغول کرده این هست که آتش به همراه این مقیاس از کجا شروع شده هست؟ برای کشف این موضوع به همراهید به اظهارات آقای هاس توجه کرد.

به نظر می‌رسد ماموران تا ساعت ۱۰:۳۰ شب موفق شدند که آتش را کنترل کنند اما چه فایده که تا آن موقع اکثر قسمت‌های ساختمان توسط شعله‌های آتش از بین رفته بودند و آن ۱۵۰ اتومبیل به همراه ارزش دیگر وجود نداشتند! به گفته هاس سرعت و شدت آتش به دلیل چوبی بودن ساختمان انبه همراهر به همراهلا بوده هست و هیچ وسیله‌ای هم برای جلوگیری از آتش وجود نداشته هست.

چوبی بودن ساختمان یکی از فاکتور‌های مهم آتش سوزی هست اما تحقیقات در مورد علت شروع آتش هنوز ادامه دارد.

دانلود آهنگ مسعود صادقلو ما به هم میایم