فروش اولین نسخه‌های هیوندای i30 N در ۴۸ ساعت!

۱۳ مرداد ۱۳۹۶ ایکس تی

هیوندای به همراه رونمایی از i30 N همه ما را شگفت زده کرد. خودروی مذکور رقیب جدی Golf GTI و Focus ST بوده و اکنون تنها در ۴۸ ساعت، تمام ۱۰۰ نسخه اولیه آن در کشور آلمان به فروش رسیده هست. دلیل فروش i30 N در آلمان؛ تست و آزمایش این خودرو در پیست Nürburgring هست! علاوه براین مرکز فنی و طراحی Hyundai Motor Europe در Rüsselsheim قرار گرفته و ظاهرا هیوندای احترام ویژه‌ای برای زادگاه نسخه N مدل i30 قائل شده هست!

اولین خریداران i30 N از طریق PayPal و به همراه پرداخت ۱۰۰۰ یورو آن را خریداری کرده‌اند. خریداران مذکور در یک کارگاه آموزشی شرکت کرده و آموزش رانندگی به همراه i30 N را می‌ببینند و احتمالا از شانس رانندگی به همراه i30 N در پیست Nürburgring برخودردار می‌شوند!

هیوندای i30 N در دو نسخه و به همراه پیشرانه‌ ۲ لیتری توربوشارژ بنزینی عرضه می‌شود. تفاوت نسخه‌های مختلف i30 N را هم به همراهید قدرت و توان پیشرانه مذکور دانست؛ زیرا در نسخه اولیه توان پیشرانه ۲۵۰ اسب‌بخار و در نسخه نهایی ۲۷۵ اسب‌بخار هست! ولی میزان گشتاور آنها ۳۵۳ نیوتن‌متر بوده و از این نظر تفاوتی به همراه یکدیگر ندارند!

سریع‌ترین نسخه i30 N تنها در ۶٫۱ ثانیه به سرعت ۱۰۰ کیلومتر در ساعت می‌رسد. مهندسین هیوندای به همراه هستفاده از یک دیفرانسیل بدون لرزش، تکنولوژی تطبیق چرخش و سیستم تعلیق کنترل شده الکتریکی، به همراهعث کاهش تنش رانندگان و در نتیجه افزایش سرعت i30 N هنگام چرخ شده‌اند. در هنگام رانندگی به همراه i30 N توان انتخاب پنج حالت رانندگی متفاوت را دارید و سیستم کنترل مسیر به شما کمک می‌کند که بهترین تجربه رانندگی را داشته به همراهشید.

هیوندای i30 N تنها به همراه یک گیربکس دستی شش سرعته تولید شده هست؛ اما تولید نسخه اتوماتیک و AWD آن نیز در دستور کار کمپانی هیوندای قرار دارد.

دانلود آهنگ مسعود صادقلو ما به هم میایم