مقایسه سایپا کوئیک به همراه پژو ۲۰۷ اتوماتیک، رقابت دو هاچ بک!

۲۸ فروردین ۱۳۹۷ ایکس تی

 

در این مطلب قصد داریم به مقایسه دو خودرو جدید در به همراهزار داخلی کشور به همراه نام‌های سایپا کوئیک (در نمونه فول آپشن) و پژو ۲۰۷ اتوماتیک بپردازیم و به همراه نگاهی دقیق و کلی به هر بخش، برتری هر کدام از این خودروها را نسبت به دیگری بیان خواهیم کرد، به همراه ما در ادامه این مطلب جذاب همراه به همراهشید.

۱-معرفی کلی

کوئیک توسط ‘گروه خودروسازی سایپا در سال ۱۳۹۶ به به همراهزار خودرویی ایران معرفی شد و فروش محدود آن در اواخر سال گذشته آغاز و فروش انبوه آن به امسال موکول شده هست. این خودرو یک هاچ بک اقتصادی و به همراه آپشن‌های رفاهی زیاد بوده و در واقع نمونه تکامل یافته تیبه همراه ۲ هست.

اما در سوی دیگر این میدان، پژو ۲۰۷ اتوماتیک مجددا در سال ۱۳۹۶ به همراه تغییرات ظاهری وارد خط تولید ایران خودرو شد و دوبه همراهره به یکی از پر فروش ترین محصولات این شرکت خودروساز تبدیل گردید. لازم به یاداوریست که ۲۰۷ اتوماتیک نیز همانند کوئیک، یک خودرو هاچ بک و اقتصادی هست.

۲-طراحی ظاهری

در رابطه به همراه طراحی ظاهری هر دو خودرو، همانند مطالب قبلی به همراهید گفت که نمای بیرونی هر خودرو به همراه توجه به سلیقه مشتری هم می‌تواند زشت به همراهشد و هم زیبه همراه و نمی‌توان به صورت قطعی راجع به هر کدام از خودروها نظر خاصی را عنوان کرد. اما به اعتقاد کارشناسان، ۲۰۷ اتوماتیک به همراه توجه به الگوریتم بهتر طراحی در بخش جلو، جانبی و عقب، خودرویی زیبه همراه تر از کوئیک به شمار می‌رود.

۳-طراحی داخلی

حال نوبت به به بررسی نمای داخلی و کابین این دو خودرو می‌رسد که در این بخش نیز به همراه توجه به نظر علاقمندان و کارشناسان، نمای داخلی ۲۰۷ اتوماتیک به همراه توجه به قرارگیری بهتر ادوات در مکان مناسب و هم چنین جنس متریال بهتر، مناسب تر از سایپا کوئیک بوده و در این قسمت نیز پژو ۲۰۷ اتوماتیک پیروز میدان هست.

۴-پیشرانه و عملکرد

در رابطه به همراه پیشرانه و عملکرد این دو خودرو نیز می‌توان گفت که پژو ۲۰۷ اتوماتیک دارای یک پیشرانه چهار سیلندر ۱۶ سوپاپ به همراه حجمی برابر به همراه ۱.۶ لیتر بوده که این موتور قادر به تولید ۱۰۵ اسب بخار و ۱۴۲ نیوتن متر گشتاور هست که این نیرو تولیدی توسط یک گیربکس ۴ سرعته اتوماتیک، به چرخ‌های جلو منتقل می‌شود.

۲۰۷ اتوماتیک در زمانی برابر به همراه ۱۲.۴ الی ۱۲.۶ ثانیه به سرعت صدکیلومتر در ساعت دست پیدا خواهد کرد و حداکثر سرعت آن ۱۸۵ کیلومتر در ساعت خواهد بود. همچنین، مصرف سوخت این مدل در نمودار سیکل ترکیبی، به صورت مجموع مسیر شهری و اتوبه همراهن برابر به همراه ۶.۹ الی ۷.۱ لیتر بنزین اعلام شده و هستاندارد آلایندگی آن یورو ۴ هست. (گنجایش به همراهک این مدل برابر به همراه ۵۰ لیتر هست)

اما در سوی دیگر این میدان، کوئیک دارای یک پیشرانه چهار سیلندر ۸ سوپاپ به همراه حجمی برابر به همراه ۱.۵ لیتر بوده که این موتور قادر به تولید قدرتی برابر به همراه ۸۷ اسب بخار و گشتاوری برابر به همراه ۱۲۸ نیوتن متر که این نیرو تلوید در نمونه اتوماتیک، توسط یک گربکس CVT به چرخ‌های جلو منتقل می‌شود.

کوئیک در زمانی برابر به همراه ۱۳.۵ الی ۱۴ ثانیه (به همراه توجه به تخمین کارشناسان و مشخصات این پیشرانه) به سرعت صدکیلومتر در ساعت می‌رسد و حداکثر سرعت آن در حدود ۱۷۵ کیلومتر در ساعت خواهد بود. همچنین، مصرف سوخت این مدل (به همراه توجه به تخمین‌های انجام شده و نوع پیشرانه و وزن خودرو) در حدود ۶.۸ الی ۷.۰ لیتر بنزین در هر صدکیلومتر در ساعت خواهد بود و هستاندادر آلایندگی آن برابر به همراه یورو ۴ و قابل ارتقا به یورو ۵ هست. (گنجایش به همراهک این مدل برابر به همراه ۴۱ لیتر هست)

در این بخش به همراه توجه به تمامی موارد، به طور کلی پژو ۲۰۷ اتوماتیک برتری بیشتری را نسبت به سایپا کوئیک دارا هست.

۵-امکانات رفاهی

جال نوبت به بررسی امکانات رفاهی این دو خودرو می‌رسد که در این بخش سایپا کوئیک به همراه داشتن مواردی همچون، کیسه هوای راننده و سرنشین جلو، کروزکنترل یا محدود کننده سرعت، قفل مرکزی، مجهز به سیستم ترمز ABS+EBD، طراحی شده بر مبنای محافظت از عابر پیاده، سیستم کمکی ترمز BAS، صندلی عقب مجهز به نگهدارنده صندلی کودک (Iso-Fix)، قفل ایمنی کودک برای درب‌های عقب، کمربند ۳ نقطه‌ای، گرمکن شیشه‌ای عقب، سیستم پایش فشار به همراهد تایرها (TPMS)، سیستم هشدار سرقت به همراه بوق خودرو (VAS)، قفل شدن اتوماتیک درب‌ها در سرعت به همراهلای km/h 10، نشانگر به همراهز بودن درب‌ها، به همراهز شدن اتوماتیک درب ها هنگام تصادف، هشدار صوتی محدودکننده سرعت، سنسور پارک دنده عقب، سیستم هشدار نبستن کمربند راننده (SBR)، سیستم ضد سرقت ((Immoblizer)، صندلی برقی راننده، صندلی‌های عقب به همراه قابلیت تاشو، جا لیوانی جلو، سیستم هستارت دکمه‌ای، نشانگر وضعیت دنده، کامپیوتر سفری، نمایش دمای محیط بیرون، سوییچ تاشو، سیستم ورود به خودرو بدون سوییچ، فرمان برقی، سیستم تهویه مطبوع نیمه اتوماتیک، کمربند ایمنی جلو به همراه قابلیت تنظیم ارتفاع، آینه‌های جانبی به همراه قابلیت تنظیم برقی، چراغ‌های روشنایی در روز، چراغ مه شکن جلو و عقب، چراغ‌های جلو به همراه قابلیت تنظیم ارتفاع، برف پاک کن عقب، چراغ‌های همراهی تا درب منزل، نمایشگر لمسی ۷ اینچی+رادیو+USB، مجهز به رادیو + CD Player + USB، سیستم کنترل صوتی روی فرمان، مجهز به ۴ بلندگو در جلو و عقب مجهز به مسیریاب (Navigation)، مجهز به Bluetooth، دوربین دید عقب، خودرویی کامل از ۲۰۷ اتوماتیک به شمار می‌رود.

۶-قیمت در به همراهزار

پیرامون قیمت این دو خودرو در به همراهزار داخلی کشور به همراهید گفت که پژو ۲۰۷ اتوماتیک به همراه رنگ سفید و مدل ۱۳۹۷ (سال جاری)، دارای برچسب قیمتی ۵۸ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان و سایپا کوئیک فول پلاس دارای ارزش قیمتی برابر به همراه ۴۸ میلیون ۵۰۰ الی ۵۰ میلیون تومان هست که در این بخش به همراه توجه به قیمت های اعلامی، کوئیک تنها از لحاظ قیمتی خودرویی مقرون به صرفه تر هست.

نتیجه گیری

سرانجام، نوبت به نتیجه گیری در رابطه به همراه این دو خودرو می‌رسد که به همراه توجه به تمامی موارد، پیشنهاد ما برای انتخاب یکی از این دو خودرو، قطعا پژو ۲۰۷ اتوماتیک هست. زیرا این خودرو به دلیل پیشرانه ای بهتر و قوی تر، شتاب اولیه بهتر، کیفیت ساخت به همراهلا تر، کابینی زیبه همراه تر، به همراهزار دسته دوم بهتر (به صورت فرضی) و … خودرویی مناسب تر از کوئیک به محسوب شده و از ارزش خرید به همراهلاتری برخوردار هست. ضمن اینکه کوییک هنوز به طور انبوه وارد به همراهزار نشده و از مشکلات احتمالی آن نمیتوان به طور قطع سختی به میان .آورد

دانلود آهنگ مسعود صادقلو ما به هم میایم