هفت حقه خودرویی برای مبه همراهرزه به همراه سرمای زمستان

۲۲ دی ۱۳۹۶ ایکس تی

به گزارش خبرنگار ایکس تی؛ یخ زدن تیغه برف پاک کن ها، مه گرفتگی و یخ زدگی شیشه ها و آینه ها، گیرکردن در برف و مشکلاتی از این دست در زمستان های بسیار سرد کاملا رایج هست. کسانی که در مناطق بسیار سردتر زندگی می کنند به همراه حقیقت این وقایع به خوبی آشنا هستند و از شدت سرمای زیاد مشکلات عجیب تری را نیز تجربه کرده اند. در ادامه این مقاله به معرفی هفت روش و یا حقه ساده خودرویی می پردازیم که به کمک آن می توانید از شر مشکلات هوای بسیار سرد رهایی یابید.

۱- جوراب بر تیغه برف پاک کن

خودرویی که در فضای به همراهز پارک می شود به سادگی دچار یخ زدگی تیغه برف پاک کن می شود. هستفاده از تیغه برف پاک کن یخ زده موجب شکستن و خرابی آن و همچنین خط افتادن شیشه خودرو می شود. بهترین روش آن هست که پیش از پارک خودرو روی هر دو تیغه را به همراه جوراب بپوشانید تا از یخ زدگی مستقیم آن ها جلوگیری به عمل آورید.

۲- پوشاندن آینه ها

درهوای بسیار سرد آینه خودروها تحت به همراهرش برف وبه همراهران یخ می زنند. حتی نمونه های دارای گرم کن نیز به سادگی نمی توانند از پس زدودن یخ برآیند. بهتر آن هست که پیش از پارک خودرو در فضای به همراهز، ابتدا روی آینه ها را به همراه یک کاور پلهستیکی و کش ببندید تا از ورود رطوبت و به همراهران به آینه ها پیش گیری کنید.

۳- کیسه شن

همراه داشتن اندکی شن در خودرو به ویژه برای کسانی که در مناطق بسیار سردسیر و همیشه برفی زندگی می کنند کاملا ضروری هست. به هنگام سرخوردن در برفی که روی سطوح لغزنده ورودی پارکینگ ها نشسته هست، تنها مقدار اندکی شن همچون زنجیر چرخ معجزه می کند. البته شن به هنگام گیر افتادن در سی سانتی متر برف کارایی ندارد اما برای سرخوردن در برفی که در مناطق شهری و مسیرهای آسفالت می به همراهرد کاملا کار آمد هست. در کشورهای خارجی بجای شن، هستفاده از خاک قفس حیوانات توصیه می شود چراکه توان جذب رطوبت به همراهلایی دارند و بسیار کارآمد هستند.

۴- تست سکه

تست سکه به تنهایی حقه خودرویی ویژه فصل سرد به حساب نمی آید اما می تواند ایده کلی از وضعیت تایر خودرو به شما ارائه دهد. بر اساس نوع تایر به کار رفته در خودرو شما، شرکت های تایرسازی، به منظور اندازه گیری ساده و سریع میزان آج مناسب بر تایرها، هستفاده از سکه را توصیه می کنند. به این ترتیب که به همراه فرو کردن سکه در آج تایر، میزان بیرون زدگی سکه می تواند نشانگر مناسب بودن آج تایر یا سر رسید موعد تعویض آن به همراهشند. چرا که کم شدن آج تایر به همراهعث ناکارآمدی آن در برابر رطوبت، به همراهران و برف سنگین می شود و خطر از دست رفتن اصطکاک خودرو به همراهزین را به همراه خواهد داشت.

۵- کف ریش تراشی برای رفع بخار

در مواد ضد بخار تقریبه همراه دارای ماده ای مشابه به همراه آن چیزی هستند که در کف ریش تراشی نیز به کار می رود. البته بیشتر مایع های شوینده خاصیت ضد بخاری دارند اما توجه داشته به همراهشید که به همراهید از مقدار بسیار بسیار کمی از آن بر داخل شیشه خودرو هستفاده کنید تا از بخارگرفتی پیشگیری کنید. اسفاده از مقدار زیاد می تواند دید راننده را به سادگی مختل کند.

۶- اسپری روان کننده قفل ها

به همراه نفوذ آب به همراهران یا برف در لهستیک های عایق دور درها یا مکانیزم درونی قفل درها و صندوق می تواند به سادگی منجر به یخ زدگی و یا آسیب دیدن لهستیک و مکانیزم درونی قفل ها شود. ساده ترین روش آن هست که لهستیک آب بندی دور درها را به همراه مقدار بسیار کمی روغن یا گریس چرب کنید. همچنین برای جلوگیری از یخ زدگی مکانیزم درونی قفل ها می توانید از اسپری های شوینده و وران کننده به همراه قابلیت نفوذ به همراهلا هستفاده کنید که WD-40 در این زمینه پیشرو همه اسپری ها هست. درصورت یخ زدن قفل ها هستفاده از حرارت مستقیم اما کنترل شده مشعل های دستی و یا گرم کردن کلید به همراه فندک پیش از فرو کردن آن در قفل می تواند موثر وقع شود.

۷- زدودن برف

تمجع برف بر روی خودرو در به همراهرش های طولانی موجب منسجم شدن ساختار برف و سهولت در یخ زدن آن می شود. پرواضح هست که زدودن مداوم برف نشسته بر خودرو و یا روی زمین بر ورودی پارکینگ ها ساده ترین روش برای پیش گیری از یخ زدگی و سفت شدن برف هست. از این رو برای پیشگیری از این اتفاق به همراه اتفاده از پارو یا دمنده قدرتمند روی خودرو و ورودی پارکینگ و پیاده رو جلو منزل خود را از برف پاک کنید تا درصورت یخ زدگی، رفع آن حداقل میزان زحمت را به همراه داشته به همراهشد.

مترجم ایکس تی: مصطفی انیسی

منبع: Motor1.com

انتهای پیام/

دانلود آهنگ مسعود صادقلو ما به هم میایم