یک آیتم جدید به کلکسیون ماشین ثروتمندها اضافه شد

۱۶ آذر ۱۳۹۶ ایکس تی

به گزارش ایکس تی، حتی اگر پول خرید یکی از ۱۵۰ هستون مارتین والکری، را که قرار هست دو سال دیگر به به همراهزار بیاید، داشتید به همراهز هم نمی‌توانستید به نمایشگاه بروید و یکی بخرید. این خودروی ۲.۶ میلیون دلاری طوری دقیق و ظریف طراحی شده که خریداران به همراهید قبل از نهایی‌شدن ساخت، آن را پرو کنند.

والکری تازه‌ترین عضو به همراهشگاه انحصاری خودروهای سوپر اسپرت هست که از نظر قابلیت‌های حرکتی، امکانات و میزان لوکس بودن در میان کلاس‌های خودرو، به همراهلاترین رده را دارد.

خودروهای سوپر اسپرت گران‌ترین خودروها به حساب می‌آیند. والکری محصول همکاری برند انگلیسی خودروهای لوکس هستون مارتین به همراه آدرین نیویی مهندس مسابقات فرمول وان هست. به همین خاطر یک خودروی دوگانه به حساب می‌آید که هم خصوصیات ماشین مسابقه را دارد و هم می‌شود آن را در خیابه همراهن راند. در ساخت والکری فیبر کربن به کار رفته و موتور وی۱۲ آن قدرت به همراهورنکردنی ۱۰۰۰ اسب بخار را دارد. که قرار بوده ۱۵۰ دستگاه والکری تولید شود و تمام‌ آنها همین حالا به فروش رفته هست.

خریداران این خودروی سوپر اسپرت جزو ثروتمندترین افراد دنیا هستند که در کلکسیون خود ماشین‌های گران فراوانی دارند، اما این‌‌یکی کمی فرق می‌کند. ماریک رایشمن از مسئولان ارشد هستون مارتین می‌گوید: «خریداران این مدل هیجان‌زده‌اند. خودرو از مدت‌ها پیش به آنها نشان داده شده و تک‌تک آنها آن را پرو کرده‌اند.»

 درست خواندید. آگوست گذشته خریداران این مدل در کالیفرنیا در جلسه‌ای خصوصی آن را تماشا کردند، سوارش شدند و بعد مشخصات فیزیکی تک‌تکشان ثبت شد.

 والکری در کالیفرنیا ماشینی ۹۵ درصد آماده به حساب می‌آمد. بعضی از سیستم‌ها مثل قطعات موتور هنوز نهایی نشده‌اند و تست ماشین در جاده‌ در مرحله بعدی قرار دارد. بدنه والکری به شدت متفاوت و رادیکال طراحی شده و مهندسان هستون مارتین به همراهید مطمئن شوند ماشین به همراه این سرعت به همراهلا در جاده به پرواز درنخواهد آمد. والکری تا سال ۲۰۱۹ به خریداران تحویل داده نخواهد شد.

 رایشمن دربه همراهره طریقه شخصی‌سازی والکری می‌گوید: «وقتی دربه همراهره مشخصات ماشینتان تصمیم گرفتید، در رنگ‌های انتخابی‌تان برای شما یک مدل کوچک و دقیق از آن را می‌سازیم (یک‌ هجدهم اندازه والکری واقعی). شما دوبه همراهره شروع به انتخاب و تغییر مشخصات می‌کنید و رنگ و جنس بخش‌های مختلف را آن‌قدر عوض می‌کنید و این روند آن‌قدر تکرار می‌شود تا نظرتان تامین شود.»

 برای یکی از مشتریان که خوهستار رنگی کمیاب بوده تا حالا ۱۰ نوع از این مدل‌ها ساخته شده هست.

 این حد از شخصی‌سازی مکرر تقریبه همراه همه بخش‌های ماشین را شامل می‌شود: از جنس صندلی، داشبرد و سقف گرفته تا حاشیه‌دوزی‌ها. میزان انعکاس نور بدنه و حتی روکش چرخ‌ها هم توسط مشتری انتخاب می‌شود.

 شخصی‌سازی در کابین  نیازمند اندازه‌گیری دقیق مشخصات فیزیکی راننده هست. کابین راننده که درون فریم حشره‌مانند والکری قفل شده، یک مثلث دنج هست: راننده و مسافر به یک ضلع آن مثلث تکیه می‌دهند و دو ضلع دیگر آرام‌آرام به سمت نقطه‌ای در جلو شیب پیدا می‌کنند.

پای راننده و شخص کناری‌اش تقریبه همراه در این نقطه به هم می‌رسد. هیچ فضایی، حتی یک نگهدارنده لیوان بین دو صندلی نیست. هردو صندلی مستقیما به کف و دیواره کابین وصل شده‌اند. صندلی‌ها هم کاملا فیکس هستند و فقط ایکس تی‌ها و فرمان پردکمه قابلیت تنظیم دارند. برای کنترل و راحتی حداکثر، تمام بخش‌های صندلی به همراه اندازه دقیق لیزری وزن، قد، دور کمر و اندازه دست راننده تنظیم شده‌اند.

در مراسم پرو در کالیفرنیا، مارک گانتلت مدیر فروش وی‌آی‌پی هستون مارتین می‌گوید: «شما اساسا در این ماشین، مثل راننده‌های مسابقات اتومبیل‌رانی می‌نشینید. پاهای شما از حالت عادی رانندگی به همراهلاتر خواهد آمد.»

خبرنگار بیزینس‌ویک که در جلسه حاضر بوده به همراه ۱۵۰ خریدار ماشین را تست کرد. «بعد از جملات گانتلت دربه همراهره ماشین مسابقه اصلا انتظارش را نداشتم که نشستن در والکری این‌قدر راحت به همراهشد.» البته رایشمن تاکید می‌کند که سرنا ویلیامز – تنیسور و سفیر برند هستون مارتین – زمانی که ۶ ماهه به همراهردار بوده توی آن نشسته و مشکلی پیش نیامده هست:  «قد من ۱۹۳ سانتی‌متر هست و توی ماشین به همراه خانم ویلیامز جا شدم.»

 تمرکز تیم رایشمن روی این مسئله هست که این موشک زمینی را در رانندگی روزانه قابل هستفاده کنند. «ما می‌خواهیم این ماشینی به همراهشد که بتوانید در خیابه همراهن سوارش شوید و لذتش را ببرید.» اما انتظار نداشته‌ به همراهشید راحتی به همراهقی ماشین‌های لوکس نصیبتان شود.

رایشمن می‌گوید: «توی ماشین دستگاه تهویه هوا کار گذاشته‌ایم چون کابین بسیار کوچک هست و این کار سختی نبود. اما دیگر از صندلی ماساژور خبری نیست.» از سیستم صوتی هم خبری نخواهد بود. در والکری فقط صدای غرش موتور را خواهید شنید.

منبع: بیزینس ویک
انتهای پیام/

دانلود آهنگ مسعود صادقلو ما به هم میایم