۱۰ نکته جالب دربه همراهره لکسوس UX 250h مدل ۲۰۱۹ (ویدئوی اختصاصی)

۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ ایکس تی

برند ژاپنی لکسوس برای اولین به همراهر کراس‌اوور کامپکت لوکس UX را در نمایشگاه بین‌المللی موتور ژنو ۲۰۱۸ به نمایش درآورد. این کراس‌اوور از لحاظ ابعاد کوچکترین مدل ساخته شده در خط‌های تولید لکسوس هست و کمی از مدل‌های NX کوچکتر طراحی شده هست. دو حرف UX کوتاه شده Urban Explorer که معنای اکتشاف شهری را می‌رساند.

تا به امروز سه نسخه متفاوت از مدل ‌UX به نام‌های ۲۰۰، ۲۵۰h و F Sport ساخته و روانه به همراهزار جهانی شده هست. لکسوس UX 250h مجهز به موتور گازی جدید به همراه نسل چهارم سیستم هیبریدی که بخشی از آن برقی شده که در کل نمایانگر پیشرانه چهار سیلندر ۲.۰ لیتری متصل به جعبه دنده دستی یا اتوماتیک می‌شود. هیبریدی بودن به همراهعث افزایش ۴۰ درصد کارایی این پیشرانه نسبت به نسخه‌های دیگر شده که همین ویژگی خریداران زیادی را به خود جلب می‌کند. این پیشرانه می‌تواند حداکثر نیروی خروجی و گشتاور به ترتیب معادل ۱۷۶ اسب بخار و ۲۰۵ نیوتن متر داشته به همراهشد. نیروی محرکه این کراس‌اوور می‌تواند بر روی چهار چرخ یا دو چرخ بنزینی در عقب و دو چرخ برقی در جلو توزیع شود.

از لحاظ ایمنی لکسوس UX 250h دارای سیستم ایمنی لکسوس پلاس هست که می‌تواند عابران پیاده را در تاریکی تشخیص دهد و ترمز اضطراری برای جلوگیری از برخورد بگیرد. به علاوه در طول روز رادارهای تعبیه شده برای لکسوس UX 250h می‌تواند دوچرخه سواران در حال حرکت را تمیز دهد. از سوی دیگر در هر ۱۰۰ کیلومتر رانندگی به همراه کراس‌اوور لکسوس UX 250h تنها ۶.۱۸ لیتر بنزین مصرف می‌شود. رقیبه همراهن اصلی این کراس‌اوور در به همراهزار جهانی خودروهایی مانند ولوو XC40، بی‌ام‌و X1 و … هستند. همچنین انتظار می‌رود کراس‌اوور لکسوس UX در به همراهزار بیش از ۸۰ کشور جهان حضور داشته به همراهشد و از اواخر سال میلادی جاری به همراه قیمت حدودی ۳۰ هزار پوند به فروش برسد.

در ویدئوی زیر که به همراه همکاری ایکس تی و کلیپو به فارسی دوبله شده هست، به همراه ما همراه شوید تا ۱۰ نکته جالب دربه همراهره کراس‌اوور لکسوس UX 250h مدل ۲۰۱۹ را تماشا کنید.

دانلود آهنگ مسعود صادقلو ما به هم میایم