۵ خودروی جدید به همراهزار آمریکا به همراه بیشترین خرابی (ویدئوی اختصاصی)

۲۸ فروردین ۱۳۹۷ ایکس تی

هر ساله بسیاری از وب‌سایت‌های تخصصی خودرو آمار و ارقام مختلفی از جمله بیشترین رکورد فروش، خودروهای مورد علاقه یا دارای بهترین یا بدترین کیفیت را منتشر می‌کنند. به تازگی نیز یکی از وب‌سایت‌های آمریکایی به نام Consumer Reports گزارشی دربه همراهره خودروهای جدید به همراه بیشترین خرابی را منتشر کرده هست؛ البته این گزارش منتشر شده برگرفته از مورد بررسی قرار گرفتن حدود ۶۴۰ هزار خودرو هست.

مسلم هست وقتی شما یک وسیله نقلیه جدید را می‌خرید آخرین گزینه‌ای که به ذهنتان می‌رسد تعمیرات و خرابی‌های مورد پیش‌بینی هست. در میان محصولات جدید آمریکایی خودرو فورد فیستا (Ford Fiesta) دو مشکل سیستم کنترل تهویه هوا و انتقال قدرت را داشت. بسیاری از مالکان این خودروی آمریکایی اظهار کرده بودند که سیستم تهویه داخل ماشین قادر به تولید هوای سرد و خنک نبوده که این معضل جدی هست و از سوی دیگر سیستم تعویض کلاچ و جا نرفتن آن در سیستم دوکلاچه فورد فیستا بسیاری از مالکان را کلافه کرده بود. خودروی دوم متعلق به فورد فوکوس (Ford Focus) بود که یکی از مشکل‌های اساسی آن سیستم انتقال قدرتش ذکر شده بود. به علاوه بسیاری از مالکان اعلام کرده بودند که در زمان حرکت، یک جهش ناگهانی و کوچک رخ می‌دهد و تکان‌های متلاطم و شدید حتی در سرعت‌های هستاندارد رایج بوده هست. از این رو بسیاری از مالکین مجبور به تعویض کامل سیستم انتقال قدرت فورد فوکوس شده بودند.

ولووی XC90 نیز در رده سوم بیشترین خرابی در محصولات جدید خودروی آمریکا هست که بیشتر مالکان مشکل کار کردن به همراه سیستم اطلاعات و سرگرمی را بیشتر گزارش داده بودند. سیستم اطلاعات و سرگرمی این شاسی‌بلند لوکس بیش از حد پیچیده هست و بعضی از اوقات سیستم به طور خودکار از کار کردن به همراهز می‌ایستد و دیگر حتی اطلاعات لازم را به راننده نشان نمی‌دهد که می‌توان این امر را یک مشکل جدی برای ولوو XC90 نام برد. خودروی بعدی کادیلاک اسکالاد (Cadillac Escalade) هست که دو مشکل رایج گزارش شده برای آن توسط مالکان سیستم انتقال قدرت و سیستم سرگرمی و اطلاعات بوده و به علاوه سیستم تهویه هوای خودرو بعضی اوقات بدون دخالت راننده در به همراهلاترین درجه شروع به کار می‌کند.

غیرقابل اعتمادترین خودروی شناخته شده در این گزارش تسلا مدل X هست که این شاسی‌بلند لوکس برقی به همراه وجود عملکرد فوق‌العاده‌اش نتوانسته در دل مردم آمریکا جای بگیرد؛ چرا که مردم به همراه ساده‌ترین کارکرد‌های این خودرو مشکل داشتند. درب‌های این خودروی الکتریکی همانند به همراهل‌های شاهین به همراهز و بسته می‌شوند ولی بسیاری از اوقات مالکان این خودرو نتوانسته‌اند به راحتی درب‌ها را به همراهز یا ببندند و دلیل آن را کار نکردن سنسورهای تعبیه شده دانسته‌اند. همچنین پیکربندی این خودرو زیاد هماهنگ طراحی نشده هست و نتوانسته بسیاری از مالکان را راضی نگه دارد.

در ویدئوی زیر که به همراه همکاری ایکس تی و کلیپو به فارسی دوبله شده هست، به همراه ما همراه شوید تا پنج خودروی جدید به همراهزار آمریکا به همراه بیشترین خرابی را تماشا کنید.

 

دانلود آهنگ مسعود صادقلو ما به هم میایم