۵ دلیل برای آنکه میتسوبیشی اوتلندر PHEV بخریم!

۲۷ فروردین ۱۳۹۷ ایکس تی

اگر خواهان خرید خودرویی به همراه قیمت به همراهلاتر از ۳۰۰ میلیون تومان به همراهشید، انتخاب‌های زیادی در اختیار شما قرار دارد. در به همراهزار محصولات فراوان کره‌ای، ژاپنی و اروپایی را می‌توان پیدا کرد که قیمتی در محدوده ۳۰۰ تا ۴۰۰ میلیون دارند. یکی از گزینه‌های مناسب در این محدوده قیمتی خودرو جدید میتسوبیشی اوتلندر PHEV هست.

میتسوبیشی یکی از بهترین برندهای ژاپنی در صنعت خودروسازی محسوب می‌شود که خوشبختانه در ایران به صورت فعال حضور دارد. میتسوبیشی اوتلندر PHEV یک خودرو شاسی بلند بوده که از موتور هیبریدی بهره می‌برد. این خودرو در حقیقت به صورت پلاگین هیبرید هست یعنی کاربر می‌تواند این دستگاه را شارژ کند.

در حالی‌که دولت تعرفه واردات خودروهای هیبریدی را کاهش نمی‌دهد ولی خریدار به همراه انتخاب این محصولات علاوه‌بر کمک به کاهش آلودگی هوا، در هزینه‌های خود در بلندمدت نیز صرفه‌جویی می‌کند.

در این مقاله به بیان ۵ دلیل برای خرید میتسوبیشی اوتلندر PHEV می‌پردازیم، به همراه ایکس تی همراه به همراهشید.

مصرف سوخت پایین

در میتسوبیشی اوتلندر PHEV از سه موتور هستفاده شده که این امر علاوه‌بر تولید قدرت مناسب، به همراهعث کاهش مصرف سوخت نیز می‌شود. یکی از این موتورها بنزینی بوده و دو موتور دیگر برقی هستند. موتور بنزینی ۴ سیلندر به همراه حجم ۲ لیتر هست و می‌تواند ۱۱۸ اسب بخار قدرت و ۱۹۰ نیوتون متر گشتاور تولید کند.

بر خلاف محصولات دیگر موجود در به همراهزار، موتورهای برقی میتسوبیشی اوتلندر PHEV بر روی محورهای آن نصب شده‌اند. هر کدام از این موتورها قادر به تولید ۸۲ اسب بخار هستند. این موتورها مصرف ترکیبی برابر به همراه ۱.۷ لیتر در هر صد کیلومتر دارند که رقمی شگفت‌انگیز هست.

این مصرف سوخت پایین و همچنین میزان کم تولید آلایندگی می‌تواند هر خریداری را جذب خود کند. این خودرو از هستاندارد آلایندگی یورو ۶ بهره می‌برد.

کیفیت ساخت به همراهلا

همانند اکثر خودروهای ژاپنی موجود در به همراهزار، میتسوبیشی اوتلندر PHEV نیز از کیفیت ساخت به همراهلایی برخوردار هست. قطعات مورد هستفاده در خودرو عمر به همراهلایی دارند و در بلند مدت کارایی آن‌ها کاهش پیدا نمی‌کند. در کابین از مواد به همراهکیفیت هستفاده شده هست که برای مثال می‌توان به صندلی‌های کاملا چرمی این خودرو اشاره کرد.

ایمنی به همراهلا

میتسوبیشی اوتلندر PHEV موفق به کسب ۵ ستاره ایمنی از موسسه یورو NCAP شده هست. این خودرو به ۷ ایربگ مجهز شده که ۲ عدد برای راننده و سرنشین جلو، ۲ عدد جانبی، ۲ عدد پرده‌ای و ۱ عدد زانویی را شامل می‌شود. این محصول به سیستم هشدار صوتی به عابرین پیاده (AVAS) مجهز هست.

میتسوبیشی اوتلندر PHEV از ترمزهای دیسکی خنک‌شونده در عقب و جلو به همراه دو پیستون، سیستم توزیع الکترونیکی نیروی ترمز (EBD)، کنترل پایداری فعال (ASC)، کنترل کشش (TCL)، ترمز اضطراری کمکی و ترمز کمکی در هنگام حرکت در سطوح شیب‌دار (HSA) بهره می‌برد.

تجهیزات رفاهی کامل

میتسوبیشی اوتلندر PHEV در بخش تجهیزات رفاهی از امکانات بسیار خوبی برخوردار هست. میتسوبیشی برای این محصول خود نمایشگر ۶.۴ اینچی لمسی به همراه دوربین عقب، سیستم تهویه مطبوع اتوماتیک الکتریکی دوگانه، سیستم کروز کنترل، سیستم ورود و خروج بدون کلید (Keyless)، هستارت دکمه‌ای، روکش چرمی فرمان، سانروف سه حالته، گرم‌کن صندلی‌های جلو و درب برقی صندوق عقب در نظر گرفته هست.

خودرویی بی‌صدا

این محصول میتسوبیشی در هنگام حرکت کاملا بی سر و صدا هست. این خودرو به گیربکس CVT مجهز هست که به همراهعث می‌شود تعویض دنده‌ها به همراه نرمی هرچه تمام‌تر صورت بگیرد و صدای مزاحمی تولید نشود.

اگرچه برخی بی‌صدا بودن یک خودرو را به عنوان نکته‌ای منفی در نظر می‌گیرند ولی به همراهید گفت این موضوع در رابطه به همراه تمامی خودروها صادق نیست. میتسوبیشی اوتلندر PHEV یک خودرو خانوادگی محسوب می‌شود که شتاب بسیار به همراهلایی را در اختیار راننده قرار نمی‌دهد که به همراهتوجه به ماهیت این خودرو کاملا طبیعی هست.

به همراهتوجه به نکات ذکر شده در به همراهلا می‌توان گفت که بی‌صدا بودن میتسوبیشی اوتلندر PHEV یک مزیت بزرگ برای آن محسوب می‌شود.

دانلود آهنگ مسعود صادقلو ما به هم میایم